Podobne do poprzedniego, ale jednak inne. Powstało dzięki wsparciu Fundacji “Stocznia” i zostało zaprojektowane przez projektantkę Aleksandrę Pękalę. Uwielbiamy to logo z uwagi na jego symboliczność i wieloznaczność.
Logo przedstawia nasz dom, patchworkowy i zbudowany z różnych cegieł i kawałków (jak my). Poza tym sam rysunek domu jest dla nas niezwykle istotny. Jest to coś, co pojawiło się właściwie przez przypadek na jednym z naszych pierwszych wydarzeń jeszcze przed wybuchem wojny. Po jej rozpoczęciu dom zyskał kolejne znaczenie symboliczne. Chcemy być dla naszych rodzin miejscem bezpieczeństwa i nadziei. Chcemy być domem pełnym wsparcia i otuchy.
Dom to nie tylko miłe słowo, w naszym przypadku to także realne działanie – od początku wojny, dzięki wsparciu projektów partnerskich (ChSON „Ognisko”, Fundacja L’ Arche (projekt з PFRON), Fundacja Instytut Polska-Ukraina), naszym grantowym kosztom (HIAS Poland, Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami) razem wsparliśmy ponad 75 rodzin uchodźców z dziećmi z niepełnosprawnością z Ukrainy miesięcznym czynszem. Niektórym mogliśmy pomóc na 2-3 miesiące, innym na znacznie dłużej. W niektórych przypadkach, ze względu na ograniczenia projektowe i budżetowe, nie byliśmy w stanie zapewnić wsparcia finansowego. Mimo to staraliśmy się wspierać te rodziny poprzez osobiste kontakty, dostarczanie niezbędnych informacji itp.
Tak właśnie wygląda nasz symboliczny dom o wielu twarzach. Zapoznaj się z jego nową wersją!