Dzięki zorganizowaniu imprezy noworocznej, po raz pierwszy wszystkie nasze rodziny zebrały się razem. Udało nam się stworzyć noworoczną atmosferę radości i ciepła, poczucia jedności wśród członków naszej grupy nieformalnej i ich rodzin. Wszystkie dzieci, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, brały czynny udział w zabawach, tańcach, obserwowały spektakl. Niektóre dzieci, ze względu na ich specyfikę i wiek, mogły po raz pierwszy zobaczyć Dziadka Mroza i „Śneguroczkę” i wziąć udział w zabawie sylwestrowej.
Działania organizacyjne rozpoczęły się od pisania scenariuszy i prób (łącznie z próbą generalną odbyły się w siedzibie MAM w przeddzień święta). Mogliśmy przyjść wcześniej, aby przygotować salę z wyprzedzeniem i zaaranżować jej dekoracje, które przygotowywaliśmy w ciągu tygodnia. Przemyśleliśmy wszystkie ozdoby, wykonaliśmy je sami lub przywieźliśmy z domów, w tym: kostium aktorów, dużą choinkę, drewniany kominek, girlandy itp. Przy urządzaniu lokalu wzięliśmy pod uwagę, że w święta będą z nami osoby z różnymi niepełnosprawnościami – ważne było, aby wszystkim było wygodne i spokojne. Zrobiliśmy też strefę fotograficzną, gdzie później wykonaliśmy niezapomniane zdjęcia z Dziadkiem Mrozem i „Śneguroczką”.
Dzięki organizacji i przeprowadzeniu tej imprezy zbliżyliśmy się jeszcze bardziej. Mamy wiele ciekawych, obiecujących projektów, zarówno przeznaczonych dla dzieci (regularnie organizowanie świąt państwowych w podobnym formacie, zwiedzanie obozów rodzinnych, wycieczki po Polsce dla rodzin, warsztaty itp.), jak i dla mam/ojców (wspólne wyjazdy na relaks i ukojenie emocjonalne, prowadzenie grup wzajemnego wsparcia – terapia narratywna, itp.).