O nas

Stowarzyszenie Patchwork

Jesteśmy grupą kobiet – emigrantek, samoadwokatek, samodzielnych matek dzieci z niepełnosprawnościami, które dzielą doświadczenia z rodzinami, trafiającymi pod nasze skrzydła. Naszą prezeską jest pedagożka specjalna, która od 15 lat zajmuje się wspieraniem osób z niepełnosprawnościami.

Stowarzyszenie Patchwork założyłyśmy z potrzeby zmiany świata, w którym bycie uchodźczynią, do tego samodzielną matką, jest trudne.

Każda z pięciu założycielek Patchworku przekonała się o tym na własnej skórze po zamieszkaniu w Polsce i zapragnęła zmiany tej rzeczywistości.

Nasza różnorodność jest naszym atutem

Patchwork tworzą kobiety o różnych profesjach i osobowościach, w wieku od 35 do 51 lat. Łączy je otwartość na drugiego człowieka, empatia i chęć uczenia się od siebie nawzajem.

Wiemy, co to znaczy być uchodźczynią

Wszystkie jesteśmy samodzielnymi matkami z imigrancko-uchodźczych rodzin, dlatego rozumiemy, z jakimi problemami zmagają się nasze podopieczne.

Zdjecie_strona_2

Misja

Jesteśmy kobietami, matkami, imigrantkami i uchodźczyniami. Korzystając z naszych doświadczeń, tworzymy wspólnotę, która ma być katalizatorem zmiany. Jednostkowej, wpływającej na dobrostan konkretnych rodzin, jak i systemowej, w której możemy reprezentować interesy uchodźczyń na poziomie regionalnym i krajowym.

W naszym stowarzyszeniu każdy głos jest równie ważny, działamy transparentnie i horyzontalnie, wspierając prawa kobiet i dzieci. Patrzymy na niepełnosprawność z perspektywy społecznej, widząc w niej siłę, a nie ograniczenie.

0

Założycielek

0

Lata prowadzenia działalności

0

Krajów, z których pochodzą nasze rodziny

Poznaj nasze wartości

Każde działanie, każdy projekt, którego się podejmujemy, wynika z chęci pomocy innym kobietom i osobom neuroróżnorodnym. Wierzymy w ich możliwości, talenty, chcemy wspierać ich rozwój, bo same kiedyś byłyśmy na ich miejscu.

Jesteśmy adwokatkami własnej sprawy.

Nasze działania wynikają z wiary w równość, feminizm oraz głębokiego rozumienia wyzwań samodzielnego macierzyństwa. Bliskie są nam wartości wynikające z praw człowieka, kobiet i dzieci.

0 +

Pracowników

Działaczki, ekspertki, aktywistki

Byłą jedną z inicjatorów założenia Stowarzyszenia "Patchwork", od samego początku jest jego prezeską. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością. Jest sercem i motorem "Patchworku". Zdobyła wykształcenie na wielu uczelniach wyższych, m.in. Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Maria Buchanowska

Prezeska, współzałożycielka

Współzałożycielka Stowarzyszenia, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej. Prowadzi magazyn rzeczowo-żywnościowy dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem z doświadczeniem uchodźczym. Koordynator projektów którzy obejmują tematy związane z kulturą i historią Polski.

Maryna Yefremova

Specjalistka w sprawach logistyki i pomocy humanitarnej, współzałożycielka

Współzałożycielka Stowarzyszenia, wiceprezeska. Koordynator projektów w których występują partnerzy zagraniczne. Odpowiedzialna za współprace międzynarodową. Tworzy profesjonalne tłumaczenia w bardzo specyficznych obszarach usług opieki zdrowotnej (dla ludzi i zwierząt), teologii, marketingu.

Khrystyna Rudenko

Specjalistka ds. relacji z partnerami zagranicznymi, Tłumaczka, Współzałożycielka

Współzałożycielka Stowarzyszenia, Członek Zarządu. Koordynator projektów rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Jest Starszą Asystentką Integracyjną i Rodzinną rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem z doświadczeniem uchodźczym. Odpowiada za pierwszy kontakt z rodzinami, badanie potrzeb.

Olga Gruneva

Specjalistka pracy z rodziną, Współzałożycielka

Współzałożycielka Stowarzyszenia, Członek Zarządu. Koordynator projektów krajowych. Odpowiedzialna za współprace z polskimi partnerami. Jest odpowiedzialna m.in za sprawy prawnicze i IT oraz pracownie pielęgnacji pracowni. Skończyła Uniwersytet Politechniczny w Kijowie.

Olga Ignatenko

Specjalistka ds. relacji z partnerami polskimi, Współzałożycielka

Volha Rakovich

Księgowa

Svitlana Uhlanova

Recepcjonistka
Kobieta o rozpuszczonych, średniej długości blond włosach. Siedzi na żółtym fotelu. Ma na sobie czarną bluzkę i ciemne dżinsy.

Olga pracuje z nami w ramach projektu "Niepełnosprawność i Inkluzja", pomagając rodzinom w załatwianiu dokumentów dotyczących niepełnosprawności, specjalnej edukacji, świadczeń oraz znalezieniu odpowiedniej szkoły dla dzieci.

Olga Petrangowska

Asystent rodziny

Liudmyla Kramnysta

Specjalistka ds. dostępności cyfrowej
Kobieta o średniej długości brązowych włosach spiętych w kucyk. Siedzi na żółtym fotelu. Ma na sobie białą bluzkę i niebieskie dżinsy.

Asystent rodziny w ramach projektu Plan International "Disability and Inclusion": pomoc w znalezieniu placówki edukacyjnej i gromadzeniu odpowiedniej dokumentacji, wsparcie i tłumaczenie pod czas spotkań.

Nina Hryb

Asystent rodziny
Utalentowana stylistka paznokci

Utalentowana stylistka paznokci, która łączy swoją miłość do piękna z indywidualnym podejściem do każdego klienta. Specjalizuje się również w pielęgnacji brwi, pomagając podkreślić naturalne piękno. Oprócz swojej pracy, Olga śpiewa w zespole etno "LELIA" (fundacja Zustrich), z którym występuje na wydarzeniach z ukraińskimi pieśniami.

Olga Szpylchak

Manicurzysta

Michał Jędrzejczyk

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (licencjat) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (magister). Fundament pracy stanowi dla niego terapia manualna według standardów Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT).

Michał Jędrzejczyk

Fizjoterapeuta
Przejdź do treści